Informacja Administratora

mgr Joanna Paluszkiewicz

mgr Maria Kmieciak

lic Anna Mikulska

Adres e-mail do kontaktu z nauczycielkami:

konsultacjegrupa4@pm118.elodz.edu.pl

Z wizytą w szkole

Dziś wybraliśmy się z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 174. Niektórzy z nas już po wakacjach przekroczą próg szkolny, aby nie budził on niepokoju i stresu postanowiliśmy sprawdzić to sami. Jak w tej szkole jest. Obejrzeliśmy dużo różnych klas, spotkaliśmy kolegów i koleżanki, zostaliśmy wychwaleni za wzorowe zachowanie.

Warsztaty pedagogiczne z rodzicami

Dzisiaj odbył się pierwszy z pięciu warsztatów pedagogicznych w ramach Akademii Rodzica pt. "Jak postrzegam siebie jako rodzica". Mieliśmy możliwość refleksji nad własną postawą wychowawczą. Było dużo radości, chwile wzruszenia, ale najważniejsza, była wspólna wymiana doświadczeń, dzielenia się i bycia razem.

Dzieci mają wychodne

Nic tak nie smakuje jak samodzielnie przygotowane na wychodne drugie śniadanie. Przygotowani jak na warunki leśne przystało wyruszyliśmy do Lasu Lublinek poszukać czy widać już wiosnę. Mieliśmy też za zadanie porównać powietrze po spacerze w mieście i na wychodnym w lesie.

Czasem słońce, czasem deszcz

Nie ma złej pogody, wyjścia zawsze, sprawiają nam wiele przyjemności. Tworzenie w błocie, czy spacer po kałużach to świetna zabawa. W naszym ogrodzie czuć już wiosnę, a po naszym spacerze po osiedlu dzieci stwierdziły - ale tu jest brudno, my nigdy nie będziemy tak śmiecić - a ja im wierzę.

DBI

26.02.2024
DBI

26.02.2024

Jak co roku nasza grupa wzięła udział w Dniach Bezpiecznego Internetu. Tworzyliśmy definicję internetu, poznawaliśmy zasady bezpiecznego korzystania z sieci, tworzyliśmy sieć połączeń, starsze dzieci konstruowały roboty z zebranych pudełek, tworzyły gry i projektowały drogę dla robota.

Eko moda prosto z Francji

Dzisiaj przedszkolaki na pokazie mody miały możliwość zaprezentować kreacje, które zostały wykonane z materiałów recyklingowych. Wszystkim rodzicom serdecznie dziękuję, bo stroje były wyjątkowe, a dzieci w roli modelek i modeli sprawdziły się doskonale.

Urodziny Ignacego

W Dzień Świętego Walentego pewna rodzina obchodzi urodziny Ignacego. Nasz Ignacy wyznał nam że uwielbia kolor zielony bo kojarzy mu się z ukochanym lasem i niebieski bo lubi morze. Wszystko to łączy się mocna z czasem spędzonym z rodziną.

14.02.2024

Walentynki to święto miłości, a potrzeba miłości jest w każdym z nas. Jest to jedna z najważniejszych wartości w życiu. Każdy z nas chce kochać i być kochanym. Ten dzień był źródłem wielu pozytywnych emocji.

Dogoterapia

Dogoterapia

14.02.2024

Dzisiejszy tytuł dogoterapii to " Psia moda" każdy z nas otrzymał szablon psa jamnika, którego trzeba było ubrać według kodu, który losowała nam Lilka. Niektóre kody były proste, a niektóre wymagały większej koncentracji uwagi. Psia moda najlepiej wychodziła przy naszej współpracy.

Maska

09.02.2024
Maska

09.02.2024

Kreatywność to ciekawość świata połączona z chęcią do tworzenie i odkrywania. Nasze dzieci klucz do swojej wyobraźni mają zawsze przy sobie w kieszeni i to co potrafią wyczarować potrafi mocno zaskoczyć. Będę trzymać kciuki, aby nigdy nie dały wsadzić się w szablon.