KLAUZULA INFORMACYJNA

O nas

Przedszkole Miejskie nr 118 jest placówką publiczną. Znajduje się przy ul. G. Zapolskiej 54 w Łodzi na Osiedlu Dąbrowa, w parterowym, wolno stojącym budynku. Przedszkole otoczone jest dużym ogrodem wyposażonym w plac zabaw. Budynek usytuowany jest w środku osiedla z dala od zgiełku ulicznego.

Organem prowadzącym jest Miasto Łódź. Nadzór pedagogiczny sprawuje Kuratorium Oświaty w Łodzi.

Do naszego przedszkola uczęszcza 125 dzieci. Placówka jest miejscem w którym codziennie, wspólnie z dziećmi odkrywamy świat i poznajemy jego tajemnice. Respektujemy wolność i podmiotowość dziecka, szanujemy prawo do indywidualnego rozwoju, wspieramy uzdolnienia dzieci, pomagamy w osiąganiu samodzielności: od samoobsługi podczas czynności higienicznych, do świadomego wyboru miejsca, czasu i przedmiotu działań edukacyjnych. Co jest zgodne z założeniami pedagogiki Marii Montessori.

Najważniejsze dla nas są indywidualność i podmiotowość dziecka, jego zdrowie jak także właściwe przygotowanie do podjęcia nauki w szkole.

Nad wszechstronnym rozwojem dzieci czuwa wysoko wykwalifikowana i kompetentna kadra pedagogiczna. Wykorzystujemy nowatorskie rozwiązania pedagogiczne we wspieraniu indywidualnego rozwoju dziecka:

• Elementy pedagogiki Marii Montessori
  • Metoda Dobrego Startu M. Bogdanowicz
  • Metody twórcze w zajęciach ruchowych R. Labana, C. Orffa
  • Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne
  • Pedagogika zabawy
  • Techniki C. Freineta
  • Elementy kinezjologii w oparciu o metodę Denissona
  • Metody stymulujące myślenie twórcze
  • Elementy dramy, pantomima
  • Aktywne słuchanie muzyki

Kadra pedagogiczna jest innowacyjna i twórcza. Dba o doskonalenie zawodowe, podnoszenie jakości pracy przedszkola, uczestnicząc w różnego rodzaju kursach, warsztatach i zespołach samokształceniowych.

Przedszkole realizuje swoje zadania zgodnie z obowiązującą Podstawą programową wychowania przedszkolnego wydaną przez MEN.

Prowadzimy działalność diagnostyczną dotyczącą rozwoju i podjęcia wczesnej interwencji specjalistycznej poprzez pomoc pedagogiczno - psychologiczną.

Dostrzegamy w rodzicach współpartnerów w wychowaniu dziecka i wspólnie ustalamy kierunki i zakres zadań realizowanych w przedszkolu i w domu. Wzmacniamy poczucie więzi rodzinnych, wspieramy działania wychowawcze rodziny, a nasze kontakty z rodzicami oparte są na zaufaniu, szczerości i otwartości w realizacji wzajemnych oczekiwań.